Publikacje

Przewodnik po Górach Bystrzyckich – nakład wyczerpany!!!

Bogata treść krajoznawcza, liczne ilustracje, wciąż atrakcyjna cena!

Opis treści:
1. Krótka charakterystyka obu pasm górskich
2. ABC miejscowości (rys historyczny z uwzględnieniem rozwoju turystyki + prezentacja najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych) /liczne ilustracje/
3. Opis wszystkich znakowanych szlaków turystycznych (PTTK) w obu pasmach (po stronie polskiej) /liczne ilustracje/
4. Prezentacja szczególnych atrakcji turystycznych: Autostrada Sudecka, Dolina Dzikiej Orlicy, dukty Gór Bystrzyckich
5. Samochodem przez granicę (wykaz, opis i zdjęcia drogowych przejść granicznych)
6. Informacja turystyczna (adresy i telefony)

****************************************************************
Marek Gałowski: „Góry Bystrzyckie i Orlickie” przewodnik turystyczny. Wydawnictwo Markowa Turystyka, Żelazno 2011. Okładka miękka, format kieszonkowy 10 x 14,5 cm (A6), stron 284 (+8), liczne ilustracje czarno-białe i kolorowe.
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Przewodnik można nabyć m.in.:
– u autora (cena promocyjna 10 zł!, autograf gratis!)
– w wydawnictwie Markowa Turystyka (cena promocyjna 10 zł!) – e-mail: markowaturystyka@wp.pl
– w wybranych księgarniach na terenie Polski centralnej i zachodniej
– w wybranych księgarniach, schroniskach, hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, gospodarstwach agroturystycznych, punktach informacji turystycznej na Ziemi Kłodzkiej.
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Wydawnictwo może zainteresowanym osobom przesłać przewodnik drogą pocztową.
Cena jednego egzemplarza przewodnika wysyłanego pocztą: 10 zł (w tym koszt książki + koszt przesyłki).

* Składanie zamówień:
1. prosimy przesłać do nas zamówienie z adresem, na który mamy przesłać książkę
2. e-mailem zwrotnym podamy numer konta, na które należy wpłacić należność
3. po wpłynięciu środków na konto przewodnik zostanie wysłany niezwłocznie do adresata (mile widziane potwierdzenie dotarcia przesyłki)
4. książki wysyłamy pocztą listem poleconym ekonomicznym (w ochronnej kopercie)
5. na życzenie autograf i dedykacja autora.

Adres wydawnictwa:
Markowa Turystyka
57-361 Żelazno 65
woj. dolnośląskie
e-mail: markowaturystyka@wp.pl

[Wydawnictwo nie jest płatnikiem podatku VAT.]

*****************************************************

Fragment wstępu:
Góry Bystrzyckie często nazywane są sudeckimi Bieszczadami. Nie chodzi tu o dzikość krajobrazu, lecz głównie o bardzo podobne ukształtowanie powierzchni. Góry Bystrzyckie to rozległe łąki i polany, liczne drogi polne i leśne dukty, interesujące przykłady sudeckiej architektury (w tym trzy drewniane kościółki – w Kamieńczyku, Nowej Bystrzycy i Zalesiu). To wyludnione wsie oraz rozsiane po polach i lasach opuszczone gospodarstwa. Ale to także gwarne i bogate w wody mineralne uzdrowiska. […] Po górach tych bardzo łatwo się spaceruje. Kiedy wyjdzie się już na wierzchowinę, wszędzie jest prawie płasko. Dlatego wędrówki górskie po tym terenie nie są zbyt męczące. Góry Bystrzyckie to również raj dla rowerzystów. Autostrada Sudecka lub droga w Dolinie Dzikiej Orlicy są doskonałe dla amatorów płaskich i gładkich dróg. Natomiast penetracji głębi tego pasma sprzyjają liczne dukty, którymi Góry Bystrzyckie są poprzecinane wzdłuż i wszerz. […] Leśne dukty Gór Bystrzyckich wspaniale umożliwiają także uprawianie turystyki narciarskiej. Zarówno dla piechurów jak i rowerzystów oraz narciarzy wytyczono w tych górach wiele znakowanych tras. Od kilku lat w Górach Bystrzyckich funkcjonuje także szlak konny. Sieć szlaków turystycznych umożliwia dotarcie do niemal wszystkich atrakcyjnych miejsc. […]

Głównym celem niniejszego przewodnika jest zachęcenie do wejścia „w głąb” Gór Bystrzyckich i Orlickich. Dlatego zostały opisane wszystkie znakowane piesze szlaki turystyczne (PTTK) w tych pasmach. Po większości z tych pieszych tras można poruszać się także na rowerze lub na nartach. Da się to łatwo zauważyć w terenie – na wielu odcinkach znakowane szlaki piesze prowadzą razem z rowerowymi i/lub narciarskimi. Zamierzeniem autora było, żeby niniejszy przewodnik stał się dodatkiem do mapy, z którą turysta wędruje po górach… Dla większości miejscowości i atrakcji turystycznych podano także współrzędne GPS (WGS84).

Życzymy miłej lektury i sympatycznych wycieczek!

**************************************************************
NAPISALI JUŻ O NAS:

Dziamdziak, dodano: 25.08.2011, 12:13
Przewodnik po Górach Bystrzyckich i Orlickich
Strona „Góry Bystrzyckie. Odkryj nieznane” informuje o ukazaniu się nowego przewodnika po Górach Bystrzyckich i Orlickich (zasadniczo – po ich polskiej części), którego autorem jest Marek Gałowski. Wydawcą jest Wydawnictwo Markowa Turystyka (Żelazno 2011). Przewodnik ma kieszonkowy format 10 x 14,5 cm (A6), liczy 284 (+8) stron, zawiera liczne ilustracje czarno-białe i kolorowe. Kosztuje ok. 13 zł.
W książce znajduje się – według informacji Wydawnictwa – krótka charakterystyka obu pasm górskich, ABC miejscowości (rys historyczny z uwzględnieniem rozwoju turystyki + prezentacja najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych), opis wszystkich znakowanych szlaków turystycznych (PTTK) w obu pasmach (po stronie polskiej), prezentacja szczególnych atrakcji turystycznych (m.in. Autostrada Sudecka, Dolina Dzikiej Orlicy, dukty Gór Bystrzyckich), wykaz i opis drogowych przejść granicznych, informacja turystyczna (adresy i telefony).
Jak sądzę, chodzi nie tyle o zupełną nowość, ale o drugie, rozszerzone wydanie przewodnika, który pod tym samym tytułem i w tym samym formacie ukazał się w 2007 r. (liczył 230 s., wydawcą była Oficyna Wydawnicza „BRAMA” z Kłodzka). Zaletą tego przewodnika (mówię o pierwszym wydaniu, które znam) jest przede wszystkim to, że Autor jest doskonale zorientowany w terenie, opisuje wiele mało znanych ciekawostek i przedstawia aktualny stan – na przykład znakowania, z uwzględnieniem niedawno dokonanych zmian. A także to, że pisze z sercem i zaangażowaniem, Zapewne te same uwagi można odnieść do nowej publikacji.

[Źródło: skps.wroclaw.pl]

2 Comments on “Publikacje”

  1. Przewodnika nie znam ale znam autora, stąd też mniemam, iż przewodnik jest pisany z pasją więc rzetelnie i solidnie :.
    Z pewnością go zakupię przy najbliższej okazji

  2. Jest to jeden z najlepszych przewodników w ogóle, a po Górach Bystrzyckich, na pewno najlepszy.Cieszę się, że
    przypadkowo natknąłem się na tę pozycję w internecie i mam go teraz w swoich zbiorach.Dzięki niemu (i Niemu tj.p.Markowi) poznam jeszcze te części G.B. w których nie byłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.