Księgarnia

Polecamy przydatne publikacje o Górach Bystrzyckich:

mapa-gory-bystrzyckieNowa mapa turystyczna Gór Bystrzyckich i Orlickich już jest! Wydawcą jest krakowski Compass. Mapa ma skalę 1:35000, czyli posiada więcej szczegółów niż mapy w skali 1:40000 lub 1:50000.

Jest to mapa jednostronna obejmująca zasięgiem tereny od Międzylesia przez Bystrzycę Kłodzką, Kudowę-Zdrój po Náchod i Rokytnice po czeskiej stronie. Oprócz znanych uzdrowisk (Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój, Długopole-Zdrój) na mapie znajdziemy zamek w Międzylesiu, słynny wiadukt w Lewinie Kłodzkim czy ogród japoński w Jarkowie. A przede wszystkim położone centralnie na mapie popularne wśród turystów, klimatyczne schronisko Jagodna na Przełęczy Spalonej.
Góry Bystrzyckie i oddzielone urokliwą doliną Dzikiej Orlicy Góry Orlickie – leżące już po czeskiej stronie – to wciąż mało znany zakątek Sudetów – idealny dla osób szukających ciszy i przestrzeni. To atrakcyjne miejsce na rower, zimą – raj dla narciarzy (Zieleniec, Jamrozowa Polana, Spalona).

Na odwrocie mapy znajduje się informator krajoznawczy z planami: Dusznik-Zdroju, Zieleńca, Polanicy-Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowy-Zdroju, Długopola-Zdroju, Międzylesia i czeskiego miasta Náchod. Wszystkie w skali 1:10 000. Całość okraszona jest ciekawymi zdjęciami.

 

 

 

 

monografia-bystrzycy-klodzkiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.