Przewodnik po Warszawie – szukamy nowych ścieżek!

Znacie Państwo dobrze Stare i Nowe Miasto, wielokrotnie spacerowaliście Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, a na domiar wszystkiego nie obcy jest Wam relaks w Łazienkach Królewskich? Zadajecie sobie pytanie, co jeszcze można zobaczyć w stolicy? Prezentujemy kilka propozycji. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik po Warszawie okaże się pomocny!

przewodnik-po-warszawie

Spacer po warszawskiej Pradze

Praga dawno przestała być dzielnicą niebezpieczną, stopniowo przestaje również być miejscem zaniedbanym. Zarówno mieszkańcy stolicy, jak i odwiedzający Warszawę turyści docenili w ostatnich latach jej niezwykły klimat i przedwojenny urok. Podczas wojny Praga ucierpiała znacznie mniej niż inne dzielnice stolicy. Dzięki temu przetrwało wiele z pochodzącej z XIX i początków XX wieku zabudowy.

Warto pamiętać, że już przed wojną była to przede wszystkim dzielnica robotnicza (fabryki powstawały tu od XIX wieku), dlatego przetrwał tu charakterystyczny, robotniczy folklor dawnej stolicy. Podwórka wysokich, praskich kamienic często zdobią kapliczki, każde z nich ma swój własny koloryt i potrafi zachwycić, nawet jeśli sam budynek jest zaniedbany. Dodajmy, że kultowe miejsca, takie jak Bazar Różyckiego czy ulica Ząbkowska zyskują ostatnio nowe życie. Pełne są również obiektów, które przypominają wyjątkową historię warszawskiej Pragi.

Wycieczka do Wilanowa

Doskonałym pomysłem na zwiedzanie Warszawy może być również wyprawa do królewskiego Wilanowa. Wielu turystów, planując wycieczkę po stolicy, nie uwzględnia w programie wizyty w dawnej rezydencja Jana III Sobieskiego. To duży błąd, bowiem zarówno pałac, jak i rozległe ogrody robią olbrzymie wrażenie. Wycieczka do Wilanowa to okazja do podziwiania wspaniałej architektury, oraz wnętrz pałacu i zgromadzonych w nich dzieł sztuki, a z drugiej strony również do spaceru po przepięknym kompleksie. Pamiętajmy, że dookoła rozciąga się również Rezerwat Morysiów, w ramach którego przetrwały fragmenty dawnego parku angielskiego z ruinami neogotyckich budowli.

Z wizytą w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Jeśli nie byli Państwo jeszcze w tym wyjątkowym muzeum historycznym, odwiedźcie je koniecznie. Z dwóch powodów. Pierwszy jest oczywisty – niezwykle ciekawa ekspozycja prezentująca 1000 lat dziejów wspólnoty żydowskiej na ziemiach polskich. Drugim powodem jest wspaniała, wielokrotnie nagradzana architektura budynku muzeum, dzieło zespołu fińskich architektów.

Zwiedzanie PGE Narodowego

Warszawa zwiedzanie? Z perspektywy fanów sportu ciekawym pomysłem może być wizyta na dawnym Stadionie Narodowym (dziś PGE Narodowy). Można go zwiedzać z przewodnikiem w ramach kilku tras. Na trasie „historycznej” poznają Państwo całą historię tego wyjątkowego miejsca – od Stadionu Dziesięciolecia, poprzez Jarmark „Europa” aż po największy i najnowocześniejszy obiekt sportowy w Polsce.

Przewodnik po Warszawie – bezcenna pomoc

Każda wyprawa będzie jeszcze ciekawsza i bardziej rozwijająca, jeśli zdecydują się Państwa dobry, licencjonowany przewodnik po Warszawie. Gdzie takich szukać? Warto odwiedzić portal: http://warszawazwiedzanie.pl/ tworzony przez przewodników, którzy łączą pasję i profesjonalizm. Znajdą tam Państwo również wiele pomysłów na nowe, ciekawe trasy zwiedzania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.