Schronisko „Jagodna”: nowi dzierżawcy

Od kwietnia 2012 r. schronisko „Jagodna” ma nowych gospodarzy. Dotychczasowy dzierżawca nie wytrzymał obciążeń finansowych narzuconych przez PTTK i po czterech latach działalności zrezygnował z prowadzenia obiektu. Nowi dzierżawcy formalnie gospodarzą tutaj od 20 kwietnia br. Pewne doświadczenie już mają – szlify zdobywali w Srebrnej Górze. Do schroniska zajrzeliśmy w sobotę 21 kwietnia. Noclegi są udzielane na bieżąco – akurat gościła duża grupa młodzieży. Z gastronomii – na razie jedynie kawa i herbata. Menu znacznie się rozszerzy, kiedy pozyskana zostanie do pracy dobra kucharka…

Autopromocja na nowej stronie internetowej schroniska (www.jagodna.com): „O nas: W skrócie można by o nich powiedzieć: Góroholicy konsekwentnie uchylający się przed odwykiem. Pierwsze szlify w zakresie wzajemnych relacji interpersonalnych zdobyli podczas kursu przewodników sudeckich. Przemierzając kolejne kilometry górskich szlaków, z braku lepszych zajęć, zaczęli ze sobą rozmawiać. Potem było już tylko gorzej… Owładnięci opętańczym pragnieniem wspólnego prowadzenia schroniska, od kwietnia 2012 roku, realizują swój niecny plan w Jagodnej”.

Należy przyznać, że nowi gospodarze schroniska zaczynają mocnym akcentem. Na 1-2 maja 2012 r. zaplanowany został I Bystrzycki Rajd Rowerowy. Start pierwszego etapu na bystrzyckim rynku; drugiego – obok schroniska. W ofercie towarzyszącej – rowerowe slajdowisko oraz pokaz długo i krótkometrażowych filmów jednośladowych. W drugim dniu, dla najwytrwalszych – After Party.

Wygląda więc na to, że wszelkie działania skierowane będą na skojarzenie tego miejsca z turystyką rowerową w różnych odmianach. Na innej stronie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Klub Sudecki „Karkonosz“ (www.rowery.sudetnik.pl), opisany jest bowiem kolejny „rowerowy” projekt. Czytamy tam: „Projekt BAZA JAGODNA powstał w wyniku współpracy Stowarzyszenia Klub Sudecki „Karkonosz”, Schroniska PTTK Jagodna i Leśnictwa Spalonej Górnej. Projekt ten, obejmuje zintegrowane działania skierowane do rowerzystów jeżdżących na rowerach górskich, trekkingowych i szosowych. Z uwagi na dogodne położenie i rozbudowaną sieć tras rowerowych, bazę projektu stanowi Schronisko PTTK „Jagodna”. Przy niej odbywają się rowerowe rajdy, zawody i imprezy, w niej również fani dwóch kółek znajdą rozmaite udogodnienia dla siebie i swoich sprzętów (zamykana przechowalnia, warsztat, itp.)”.

Należy tylko przyklasnąć tej inicjatywie i oczekiwać na skuteczne efekty w postaci ponownego ożywienia turystycznego Gór Bystrzyckich!

[M.G.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.