Skradziona figura z Lesicy odzyskana!

Odzyskana figura z LesicyPolicjanci z Bystrzycy Kł. odzyskali figurkę barokową skradzioną w Lesicy. Wartość zabezpieczonego mienia to około 30 tys. zł. Zatrzymani w tej sprawie trzej mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież z jednej z prywatnych posesji zabytkowej figurki z XVII wieku. Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Międzylesie, w wieku 18, 20 i 21 lat. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie.
Odzyskana figurka przedstawia Tron Łaski z kolumny Trójcy Świętej. Wykonana jest z polichromowanego piaskowca. Wartość jej szacuje się na kwotę około 30 tys. złotych. Policjanci odnaleźli ją ukrytą w stodole u jednego z podejrzanych. Została ona skradziona kilka miesięcy temu na terenie Lesicy.
Zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

[Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku; http://www.klodzko.policja.gov.pl/]

Odzyskana figura z LesicyO skradzionej figurce pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.