XI MTB o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej

Październikowy wyścig rowerowy MTB o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej traktowany jest jako zamknięcie sezonu rowerowego na Ziemi Kłodzkiej. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy odbyła się w niedzielę 14 października. Do wyścigu zgłosiło się 159 zawodników, w tym 40 osób w kategorii dzieci i młodzież.

Hasło tegorocznego wyścigu to: Lasy dla Ludzi. Jak mówi główny organizator wyścigu leśniczy Adam Krakiewicz – „Na imprezę co roku trafiają ci sami uczestnicy, skuszeni piękną trasą, wspaniałymi widokami i familijno-kameralną atmosferą”. Trasa wyścigu prowadziła po drogach leśnych na stokach masywu Jagodnej. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 24 km (dwa okrążenia pętli); kobiety oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów pokonali dystans 12 km. Na mecie sklasyfikowano 153 osoby. Każdy uczestnik wyścigu otrzymał pamiątkowy medal oraz drobne upominki przydatne w czasie uprawiania turystyki rowerowej. Rozdawane były także sadzonki drzew iglastych i liściastych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary (drewniane!) Leśniczego Spalonej Górnej. Najlepsi zawodnicy z terenu gminy Bystrzyca Kłodzka otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej oraz przewodniczącego Rady Miejskiej. Wśród najmłodszych zawodników rozlosowano nagrodę specjalną ufundowaną przez kłodzki oddział BGŻ – rowerem górskim odjechała Natalia Strychar z Wrocławia.

Organizator co roku zwiększa porcję dodatkowych atrakcji: w bieżącym roku po raz pierwszy przyjechali tutaj żołnierze z 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku. Panowie w zielonych mundurach rozstawili mini-strzelnice, zaprezentowali techniki walki wręcz, na skraju lasu rozwiesili liny do tyrolki. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak kuchnia polowa z gorącą grochówką. Gastronomicznym hitem tego wyścigu jest pieczony dzik z kaszą jaglaną i warzywami (jak mówi leśniczy: kulinarne mistrzostwo świata!).

Adam Krakiewicz: – „Po raz kolejny dzięki hojności i dobrej woli licznych sponsorów, gościnności Lasów Państwowych oraz wysiłkowi organizacyjnemu wielu osób związanych ze Spaloną i Bystrzycą Kłodzką udało się zorganizować imprezę, która nie tylko propaguje turystykę rowerową ale integruje również lokalną społeczność”.

Kolejny wyścig rowerowy o puchar leśniczego już za rok. Zapraszamy też na inną cykliczną imprezę – Puchar Leśniczego Spalonej Górnej w narciarstwie biegowym.

**********************************************************
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

[M1] 1m. Bartłomiej Iwański (Polanica-Zdrój), 2m. Artur Pawlaczek (Bielawa), 3m. Damian Nowicki (Bardo)

[M2] 1m. Rafał Alchimowicz, 2m. Piotr Kurczab, 3m. Daniel Guszczak (Wałbrzych)

[M3] 1m. Przemysław Furtek, 2m. Artur Marzec (Bielawa), 3m. Jarosław Grzejdział (Nowizna)

[M4] 1m. Mariusz Włochal (Wałbrzych), 2m. Dariusz Podgórski (Bielawa), 3m. Wacław Cirocki (Wrocław)

[M5] 1m. Zbigniew Soboń (Kłodzko), 2m. Edward Chrzanowski (Strzegom), 3m. Wacław Byczkowski (Wałbrzych)

[M6] 1m. Zdzisław Repes (Jelenia Góra), 2m. Andrzej Wiewiórski (Wrocław), 3m. Witold Wiatrak (Radków)

[M7] 1m. Andrzej Błauciak (Wrocław), 2m. Rudolf Turek (Wałbrzych)

[Kobiety OPEN] 1m. Ola Podgórska (Bielawa), 2m. Dominika Niemiec (Kamienna Góra), 3m. Monika Strychar (Wrocław)

[M Gimbaza] 1m. Oskar Kurpiel (Wambierzyce), 2m. Seweryn Pierzga (Nowy Waliszów), 3m. Paweł Wnuk (Bardo)

[K Gimbaza] 1m. Kinga Wyrzucka (Ostroszowice), 2m. Magdalena Trędak (Bardo), 3m. Natalia Nowicka (Bardo)

[M podst.] 1m. Jakub Dziewa (Bardo), 2m. Jakub Karmelita (Bystrzyca Kł.), 3m. Miłosz Michta (Wrocław)

[K podst.] 1m. Daria Różnicka (Dzikowiec), 2m. Milena Pierzga (Nowy Waliszów), 3m. Weronika Mikołajczyk (Kamienna Góra)

SZCZEGÓŁOWA TABELA WYNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.