IV Puchar Leśniczego w narciarstwie ‘2015

Tym razem zima dopisała! W sobotę, 7 marca 2015 roku, odbyły się już czwarte zawody o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej w narciarstwie biegowym. Obecnie można było biegać normalnie po śniegu – czyli na nartach… Przypomnę, że poprzedniej zimy zamiast biegówek był nordic walking. W zawodach uczestniczyło 90 osób, w tym liczna reprezentacja z Republiki Czeskiej.

2015.03.07-01

Tym razem udało się! Chociaż wiosna zagląda już do nas z każdej strony, w Spalonej i okolicach jest jeszcze sporo śniegu. Zdecydowana większość uczestników traktuje imprezy leśniczego czysto rekreacyjnie (chociaż kolekcjonerzy nagród też byli obecni). Ważny jest udział w zawodach i dobra zabawa. Trasa zawodów tradycyjnie prowadziła po leśnych duktach na stokach Jagodnej. Długości tras dostosowane były do wieku uczestników. Przedszkolaki biegały po polanie przy schronisku ok. 300 metrów; uczniowie pobiegli pętlę wokół łąki długości ok. 800 metrów. Dla dorosłych dystanse były już „poważniejsze”: panowie pokonali trasę liczącą prawie 13 km, zaś panie – niecałe 7 km. Na mecie wszyscy zawodnicy od razu byli dekorowani okolicznościowym medalem. Puchary były nietypowe – tym razem był to plaster drewna idealnie wpisujący się w leśne klimaty. Otrzymali je zwycięzcy kategorii OPEN kobiety [Anna Beranová (Police nad Metují)], OPEN mężczyźni [Arkadiusz Ogorzałek (Nowa Ruda)] oraz nowej – OPEN leśnik [Jiří Beran (Deštné v Orl.h.)]. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ponadto dyplomy oraz zestawy upominków, zaś panie dodatkowo parasolki. Dla wszystkich zawodników oraz gości przygotowany został poczęstunek: pieczone kiełbaski z ogniska oraz pyszna grochówka przywieziona przez żołnierzy z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku. W ramach atrakcji muzycznej wystąpili stali już bywalcy imprez organizowanych przez leśniczego – kapela Doktor Lasu.

2015.03.07-28

Już teraz leśniczy Adam Krakiewicz zaprasza na jesienne zawody rowerowe MTB. Chociaż ta impreza przekracza już możliwości organizacyjne ich pomysłodawcy i patrona, pan Adam nie poddaje się! W sobotę zapraszał wszystkich uczestników zawodów narciarskich na październikowe zawody rowerowe. Polecamy imprezy organizowane przez leśniczego Spalonej Górnej – relaks na świeżym powietrzu i dobra zabawa gwarantowane! Dla miłośników gór, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia obecność obowiązkowa!

3 Comments on “IV Puchar Leśniczego w narciarstwie ‘2015”

  1. Sąsiedzi zza góry dziękują za udaną imprezę, czekamy już na kolejną edycję. Oby było więcej takich inicjatyw. Super organizacja, piękne medale i prezenty, fajowe ognisko, pyszna grochówka i ciasto.
    Pozdrowienia od przedszkolaków Antosia i Marysi.
    Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.