20 Dni Różanki i 10 Festiwal Róż

2014.08.16-22W sobotę 16 sierpnia 2014 r. Różanka (gm. Międzylesie) świętowała podwójny jubileusz: 20 Dni Różanki i 10 Festiwal Róż. Po ubiegłorocznym „Letnim Balu Karnawałowym”, wszystko wróciło do normy. Tradycyjny festyn odbył się na placu rekreacyjnym w centrum wsi, a organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na gości czekało wszystko, co na różańskich festynach od początku jest najlepsze: swojskie przysmaki, bajka i koncerty muzyczne.

Wyjątkowym powodzeniem cieszyły się domowe ciasta – do stoiska wciąż ustawiała się kolejka amatorów słodkości. Można tu też było nabyć m.in. pierogi, frytki, grochówkę, placek po węgiersku i smażonego pstrąga. Obok na grillu skwierczały kiełbaski, kaszanki i karczek. Na deser można było sobie osłodzić spędzany tu czas watą cukrową. Do różanego konkursu tym razem zgłoszono 14 dorodnych arcydzieł. W głosowaniu jury zwyciężyła róża Agaty Szubarczyk. Aura nie była tego dnia łaskawa; nad Różankę ciągnęły czarne chmury i nawet trochę popadało. Czym jednak byłby różański festyn bez kilku kropli deszczu? Pod wieczór na placu zaczęło się zagęszczać. Część artystyczną festynu rozpoczął mocnym rockowym brzmieniem zespół „Progressaid” z Bystrzycy Kłodzkiej. O 19.30 hit festiwalu – bajka „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Teatru Różańskiego „Balszoj”. W bajkowe postacie wcielają się mieszkańcy Różanki, zaś prezentowana sztuka jest swobodną przeróbką na miejscową nutę. Zawsze można usłyszeć tutaj o zaletach i przywarach pewnych mieszkańców wsi. Każde przedstawienie wzbudza salwy śmiechu i zasłużone brawa od licznej publiczności. Po występie teatru, poetyckie klimaty zaprezentował noworudzki zespół „Bieguni”. Różańskie świętowanie zakończyła plenerowa zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

2014.08.16-02

2014.08.16-07

2014.08.16-22

2 Comments on “20 Dni Różanki i 10 Festiwal Róż”

  1. Dziękujemy za Państwa obecność i życzliwość w każdym ze słów i zdjęć jakie opublikowaliście. Raz Jeszcze dziękujemy za promocję naszej miejscowości – P.Kensicki, Stowarzyszenie „Przyjaciół Różanki”, Zespół „Róża”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.