Nordic Walking na „Rykowisku” ‘2014

2014.09.06-19W trzecich zawodach Nordic Walking o Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka udział wzięło 28 osób. Zawody miały charakter otwarty i bezpłatny. Impreza odbyła się w sobotę 6 września 2014 r. Baza mieściła się na tzw. polanie „Rykowisko” (między Bystrzycą a Wyszkami). Uczestnicy zawodów wędrowali leśnymi duktami Wyszkowskiego Grzbietu.

Cele imprezy to popularyzacja zdrowego stylu życia, rekreacji i aktywnego wypoczynku na terenie Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka oraz promocja turystyczno-rekreacyjnych walorów Gór Bystrzyckich. Dodajmy, że na stokach Wyszkowskiego Grzbietu oznakowane są specjalne trasy do uprawiania Nordic Walking.

Aura od rana sprzyjała rekreacji na świeżym powietrzu. Na trasę zawodów zdecydowało się wyruszyć 28 osób w różnym wieku – wśród nich Renata Surma, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej. Przed startem, intensywna rozgrzewka. Chwilę po starcie, diametralna zmiana pogody – zaczął padać deszcz, który towarzyszył zawodnikom prawie do końca marszu (czyli powtórka z ubiegłego roku). W związku z deszczem i pogorszeniem stanu trasy, organizatorzy zdecydowali się na jej skrócenie z pierwotnych ok. 8,8 km do ok. 7 km. Złe warunki trochę wydłużyły czas dotarcia do mety, ale wszyscy zawodnicy zawody ukończyli. Na mecie czekała gorąca zupa gulaszowa, kawa i herbata. W kategorii OPEN zwyciężyli Agata Tomaszewicz oraz Maciej Cieciuch. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pucharami i dyplomami, zaś zdobywcy miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali medale. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane zostały różne turystyczne nagrody rzeczowe – było ich tyle, że każdy coś otrzymał.

Jak zapewniał Nadleśniczy Kazimierz Śpiewak, impreza będzie kontynuowana w kolejnych latach. Formuła pozostanie bez zmian – będą to zawody otwarte, czyli dostępne bez opłat dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy za rok!!!

2014.09.06-19

2014.09.06-62

2014.09.06-99

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.